Inwestycja w systemy wykorzystujące OZE (Odnawialne Źródła Energii) to nie tylko ”modne” i ”nowoczesne” rozwiązanie, a także takie, dzięki któremu masz szansę na znaczną redukcję kosztów ponoszonych tytułem ogrzewania budynku lub opłat za prąd. Takie rozwiązania cenią sobie w szczególności osoby, które nie lubią niepotrzebnie wydawać swoich pieniędzy oraz osoby, którym szczególnie zależy na ochronie środowiska. Energetyczny Projekt od lat zajmuje się wprowadzaniem korzystnych zmian w budynkach naszych klientów. Pomagamy w oszczędzaniu energii elektrycznej nie tylko osobom indywidualnym, a także firmom. Działamy na terenie Krakowa, Katowic i Gliwic (woj. śląskie). Doradzamy w zakresie pomp ciepła, fotowoltaiki czy instalacji centralnego ogrzewania. Jesteśmy nie tylko po to, aby dobrać właściwe urządzenia i dokonać montażu właściwej, dobranej wcześniej instalacji. Przede wszystkim jesteśmy po to, aby doradzić Ci najlepsze rozwiązanie, sprawić, abyś sam zrozumiał sens działania poszczególnych urządzeń, które pracują w Twoim domu. Współpraca z nami nie kończy się z dniem montażu instalacji. Jeżeli w trakcie użytkowania pojawią się z Twojej strony jakiekolwiek pytania – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Oferujemy nie tylko nowoczesne systemy ogrzewania i produkcji energii, a także, a właściwie przede wszystkim, swoją wiedzę, którą zdobywaliśmy przez lata obsługując nie tylko klientów indywidualnych ale i firmy.

Montaż pompy ciepła: Kraków i okolice

Pompa ciepła to urządzenie służące do ogrzewania i chłodzenia powietrza w budynku, a także do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie to działa na bardzo podobnej zasadzie co lodówka. Jej działanie jest jednak nieco odwrócone. Szerzej o jej działaniu napisaliśmy w osobnym artykule, który odnajdziesz tutaj. Pomagamy niezależnie od rodzaju rozwiązania: dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zamontować każdy rodzaj pompy ciepła – od tych typu woda/woda, przez powietrzne pompy ciepła, po te czerpiące energię cieplną z gruntu. Zapewniamy Ci gwarancję najniższych kosztów – jeżeli uda Ci się odnaleźć firmę, która zrealizuje ten sam zakres prac w niższej cenie, my niezwłocznie się do niej dorównamy. Jak do tej pory, żadnemu z naszych dotychczasowych klientów, korzystających z naszych systemów grzewczych się to nie udało.

Pompy ciepła Kraków. W jaką pompę ciepła najlepiej zainwestować?

Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego rozwiązania, możliwości jest wiele. Temat dostępnych rodzajów pomp ciepła na rynku wraz z krótkim opisem ich działania poruszyliśmy w tym wątku. Przy wyborze najlepszej metody ogrzewania domu i podgrzewania ciepłej wody użytkowej należy kierować się przede wszystkim:

  • poprawnie obliczonym zapotrzebowaniem cieplnym budynku (zadbanie o zapewnienie komfortu cieplnego użytkownikom danego budynku),
  • właściwym oszacowaniu odpowiedniej mocy urządzeń,
  • zweryfikowanie dostępnej przestrzeni w domu i wokół niego,
  • poprawnym montażu urządzeń i całej instalacji.

Prowadzony przez nas audyt energetyczny pozwala precyzyjnie określić do jakiego typu rozwiązania będzie najlepiej pasował Twój dom. Z jego pomocą łatwo określimy jaki system będzie przynosił największe korzyści i będzie najbardziej optymalny w montażu.

Pompy ciepła – jakich producentów wybrać?

Firmy zajmujące się produkcją urządzeń do systemów grzewczych, z którymi współpracujemy to doskonale znane wszystkim marki. Ich urządzenia są nie tylko praktyczne ale i bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Ponadto, charakteryzują się one wysoką niezawodnością i bezawaryjnością, co z pewnością przyniesie dodatkowe korzyści w postaci zaoszczędzonych nerwów w przyszłości. Urządzenia te bowiem działają przynajmniej około 20 lat (podczas gdy sama inwestycja najczęściej zwraca się w czasie od 5 do 7 lat). Oto marki, z którymi współpracujemy w zakresie pomp ciepła:

Pompy ciepła firmy Viessmann, systemy przemysłowe, systemy chłodnicze

Pompy ciepła, zasobniki firmy HEWALEX

Pompy ciepła, podgrzewacze wody, systemy solarne, fotowoltaiczne, technika grzewcza, producent - De Dietrich

Pompy ciepła, zasobniki firmy Panasonic

Dofinansowania na pompy ciepła Kraków

Dobrze wiemy, że inwestycja w pompę ciepła i jej montaż nie należy do najtańszych przedsięwzięć. Ogrzewanie i zaopatrywanie się w ciepłą wodę z użyciem tego systemu nie musi być jednoznaczne z pozbyciem się wszystkich oszczędności. W Polsce powstało już kilka programów umożliwiających uzyskania dotacji na realizację danego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Ze wsparcia finansowego mogą skorzystać nie tylko mieszkańcy większych miast, takich jak Kraków czy Katowice, ale również mieszkańcy mniejszych miejscowości na terenie całego kraju. Na dzień dzisiejszy możesz skorzystać z następujących rozwiązań:

  • Program ,,Czyste Powietrze”. Program powstał w trosce o poprawę jakości powietrza, którym oddychamy. Przewiduje dotacje na szereg działań termomodernizacyjnych: od wymiany nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na nowe, spełniające normy, przez system instalacji fotowoltaicznej po montaż pompy ciepła. Więcej na temat programu ,,Czyste Powietrze” dowiesz się tutaj.
  • Ulga termomodernizacyjna. Alternatywa przypadku braku możliwości skorzystania z programu ”Czyste Powietrze” bądź jej uzupełnienie (oba rozwiązania można ze sobą połączyć). Jest to ulga podatkowa, pozwalająca na odliczenie kosztów inwestycji takiej jak m. in. pompa ciepła. Dzięki temu możesz rozliczyć koszty poniesione za zakupione urządzenie do regulowania temperatury w Twoim domu. Więcej informacji w zakresie ulgi na pompy ciepła znajdziesz tutaj.

W Energetycznym Projekcie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klienta i dokładamy wszelkich starań, aby przy realizacji inwestycji skorzystać z każdego typu dotacji. Dzięki temu ciepło zagości w Twoim domu nie nadszarpując przy tym zbytnio Twojego portfela.

Pompa ciepła – jak zdobyć dofinansowanie?

W Energetycznym Projekcie zapoznasz się nie tylko z tym jak działa ogrzewanie i działające w tym systemie urządzenia. Zdradzimy Ci nasze tajniki oszczędzania energii. Od siebie rekomendujemy rozwiązanie pompa ciepła + fotowoltaika. Jest to optymalne rozwiązanie, które przynosi najwięcej korzyści. Więcej na ten temat napisaliśmy tutaj (link do artykułu, który stworzę). Dzięki nam przeprowadzisz inwestycję z najwyższą możliwą dotacją. Z naszą pomocą w Twoim domu zagości ciepło, a Twój portfel nie stanie się zbyt lekki. Jeżeli zainteresował Cię temat pomp ciepła, chciałbyś w nie zainwestować, ale nie wiesz co i jak – skontaktuj się z nami, chętnie podzielimy się swoją wiedzą.

Sprawdź: jak pozyskać dofinansowanie, dotacje na pomy ciepła

Wszystkich zamieszkujących okolice miasta Kraków, Katowice, Gliwice zachęcamy już dziś do inwestycji w ogrzewanie domu z użyciem pompy ciepła! Od 2008 roku zdążyliśmy przeprowadzić termomodernizację aż 30 000 budynków! Pozwól nam zwiększyć tę liczbę zaczynając podobnie jak tysiące naszych klientów wykorzystywać wodę i energię ze słońca do ogrzewania swojego domu!

Prawa zastrzeżone do artykułu na rzecz Energetyczny Projekt sp. z o.o.

NIE ZWLEKAJ! JUŻ DZIŚ UMÓW

BEZPŁATNY AUDYT I WYCENĘ PROJEKTU