Fotowoltaika – niezależność, wygoda, spokojna głowa.

Nasz klient – Pan Maciej – zamieszkuje w jednej z podkrakowskich miejscowości. Dom naszego klienta liczy 180m2 powierzchni ogrzewanej i zamieszkują go dwie osoby. Nieruchomość Pana Macieja posiada przynależny budynek zbudowany z cegieł. Stolarka zewnętrzna została wykonana z drewna. Niewątpliwie na uwagę zasługuje dach, który został wykonany w energooszczędnym stylu, w najnowszej technologii, sprawiając tym samym, że budynek Pana Macieja zdecydowanie robi wrażenie. Materiałem, którym pokryto dach jest klasyczna blachodachówka.

Z uwagi na to, że dom naszego klienta nie należy do najmniejszych – koszty jego ogrzania w końcu mogą w pewnym momencie osiągnąć kwoty, które znacznie bardziej będą obciążały portfel. Na dzień dzisiejszy miesięczne rachunki za energię elektryczną wynoszą naszego klienta około 420 złotych. Rocznie daje to sumę 5 040 złotych, czyli mniej więcej tyle ile dobre wakacje. Pan Maciej bacznie obserwuje ciągłe podwyżki cen prądu i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że inwestycja w alternatywne źródło energii jest jedną z lepszych decyzji jaką może podjąć. Dzięki temu zaoszczędzone pieniądze może wydać na wspomnianą wcześniej wycieczkę, a oprócz tego będzie mógł odpocząć od ciągłego sprawdzania cen prądu i wysokich podwyżek cen.
Pan Maciej zdecydował się rozprowadzać w swoim domu ciepło z użyciem ogrzewania podłogowego. Podłogówka ma być częściowo zasilana elektrycznie, prądem który wyprodukuje instalacja fotowoltaiczna. Rozwiązanie, na które zdecydował się nasz klient jest intuicyjne i proste w obsłudze. Daje gwarancję, że w przyszłości nie zacznie sprawiać problemów, tak jak dzieje się to w przypadku kotła na paliwo stałe.
Nasz doradca po rozmowie z naszym klientem oraz po przeprowadzeniu audytu energetycznego zaprojektował dla niego indywidualne rozwiązanie. Naszą propozycją była instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,88 kW składająca się z paneli marki Jinergy (JNMM78-380) oraz inwertera (falownika) Growatt 10 000 TL3.
Zastosowane rozwiązanie przyniosło Panu Maciejowi oszczędność roczną rzędu 4 440 złotych! Dzięki temu nasz klient będzie mógł zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na co tylko zechce. Obsługa całej instalacji nie jest skomplikowana, nie wprowadzi żadnych zmian w dotychczasowym życiu naszego klienta. Oczywiście poza wymiernymi korzyściami. W skali 10 lat Pan Maciej zaoszczędzi 44 400 złotych.
Cała instalacja fotowoltaiczna wraz z jej montażem kosztowała Pana Macieja 32 259,60 złotych. Inwestycja zwróci się po około 8 latach gwarantując tym samym spokój i wygodę na kolejne lata. Nasz klient zdecydował się pokryć koszty inwestycji z własnych środków, dzięki temu nie musiał fatygować się do żadnej instytucji, ani w sprawie kredytu, ani w sprawach obsługowych co do instalacji.
Realizacja przedsięwzięcia w domu naszego klienta trwała jedynie 2 dni. W tym czasie zaopatrzyliśmy się w niezbędne materiały i urządzenia potrzebne do montażu instalacji oraz przeprowadziliśmy krótkie szkolenie z jej działania. Montaż na energooszczędnym dachu wykonanym w najwyższej technologii wymagał od naszych doradców dużego zaangażowania i profesjonalizmu. Realizacja przebiegła zgodnie z planem i oczekiwaniami klienta.
Dzięki nam, Pan Maciej cieszy się ekologicznym domem, który pozyskuje energię z odnawialnych źródeł energii. Zaangażowanie naszego klienta ograniczone było jedynie do omówienia z nami kwestii organizacyjnych i doprecyzowania oczekiwań. Całą resztą zajęliśmy się już sami.
#fotowoltaika #PV #energetycznyprojekt #OZE